Dodany: 2011-01-12 14:17:02

czym są napiwkiRestauracja gdańsk znakomicie sprawdza się w wypadku rocznic, urodzin, czy uroczystych obiadów. Dzięki bogatemu i różnorodnemu menu oraz szerokiemu wachlarzowi win, restauracja gdańsk jest miejsce, w którym każdy z gości znajdzie coś dla siebie.

 

Dlatego właśnie restauracja gdańsk jest polecana wszystkim tym, którzy szukają wyjątkowego miejsca na spędzenie uroczystego wieczoru lub uczczenia jakiegoś ważnego wydarzenia w ich życiu. W większości dobrych restauracji, napiwki, które klient zostawia kelnerowi za jego obsługę, są doliczane do rachunku. Najczęściej napiwki wynoszą 10 procent ceny, którą płaci klient za cały spożyty przez siebie posiłek. Napiwki są rodzajem pieniężnego świadczenia na rzecz kelnera lub kelnerki, która zajmuje się obsługą stolika klienta w czasie, gdy ten zamawia posiłek, napoje, deser lub alkohol.

 

W większości restauracji to jednak klient decyduje jak wysoki napiwek zostawi kelnerowi. Zwyczaj doliczania napiwku do rachunku przyjął się tylko w luksusowych restauracjach. Jednak coraz częściej klienci zostawiają napiwki także w restauracjach, które posiadają przystępne ceny, jako swoje podziękowanie dla kelnera. Jeśli natomiast obsługa nie spełniała standardów klienta, często ten nie zostawia żadnego napiwku..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są napiwki
Nick: