Dodany: 2011-01-12 14:06:30

Czym są restauracjeRestauracje to lokale gastronomiczne z obsługą kelnerską, których głównym celem jest zapewnienie klientom dostępu do żywienia. W restauracji dania przygotowywane są na indywidualne zamówienie, produkowane głównie z surowców (rzadziej z półproduktów, a już na pewno nie z gotowych potraw).

 

Asortyment uzupełniają napoje zimne i gorące, alkohole, wyroby cukiernicze i towary handlowe, (papierosy, słodycze itp.). Restauracje często posiadają odpowiedni do charakteru obiektu wystrój wnętrz i specjalizację w rodzaju kuchni (chińska, meksykańska, włoska, polska, francuska, arabska). W restauracjach to klient wybiera jakie danie zje, wszystkie potrawy, wraz z opisem wykorzystanych składników do ich przygotowania znajdują się w karcie, inaczej zwanej menu.

 

Restauracja gdańsk zatrudnia również personel kuchenny oraz kelnerów lub kelnerki do obsługi klientów. Restauracja gdańsk musi posiadać koncesję na sprzedaż alkoholu. Oprócz tego restauracja gdańsk często wprowadza różnorodne promocje i oferty gratisowe, aby przyciągnąć określony rodzaj klientów np. rodziny z dziećmi lub studentów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są restauracje
Nick: