Dodany: 2011-01-12 13:54:57

Kuchnia chińska Kuchnia chińska jest kuchnia różnorodną. Dla wielu kojarzy się jedynie z ryżem, kiełkami bambusa, smażonymi warzywami i sushi. Jednak warto wspomnieć, że kuchnia chińska jest zróżnicowana i zależy od danego regionu.

 

Przykładem tego zróżnicowania jest kuchnia syczuańska oparta na wołowinie, bardzo pikantna, która słynie z potraw wędzonych oraz kuchnia pekińska, gdzie podstawą pożywienia są pszenne bułeczki gotowane na parze oraz makaron, a nie ryż. Najbardziej znana na zachodzie jest kuchnia kantońska,  używająca głównie ryżu i drobno posiekanych składników szybko smażonych na woku.

 

Jednak wielu europejczyków chwali sobie również kuchnię szanghajską charakteryzującą się słodkim smakiem (brązowy cukier dodaje się często do dań mięsnych), która słynie z ryb i owoców morza. Restauracja gdańsk często serwuje dania chińskie. Najpopularniejszą potrawą, którą swoim gościom proponuje restauracja gdańsk jest zupa z pierożkami wonton i makaronem oraz sushi. Restauracja gdańsk często zatrudnia także kucharzy chińskich, japońskich i koreańskich, aby ich goście mogli spróbować kuchni z różnych państw środka..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kuchnia chińska
Nick: