Dodany: 2011-01-12 13:46:23

Kuchnia francuskaNajważniejszą zasadą obowiązującą we Francji jest wysoka jakość produktów i ich świeżość, w związku z czym nadal popularne jest robienie zakupów na targach albo w małych sklepikach, choć dużą popularnością cieszą się także supermarkety.

 

Kuchnia francuska jest uważana  za jedną z najlepszych na świecie. Według wielu krytyków i znawców regionalnych cuisine, to właśnie kuchnia francuska wywarła duży wpływ na rozwój innych kuchni, zwłaszcza w zachodniej części Europy. We Francji spożywane są trzy główne posiłki w ciągu dnia: śniadanie, obiad i kolację. Podczas posiłków zawsze pije się wodę, nalewaną prosto z kranu, a do obiadu także wino, które ostatnio coraz częściej bywa zastępowane piwem.

 

Restauracja gdańsk, specjalizująca się w kuchni francuskiej musi zadbać o to, aby produkty było dobre jakościowo i przede wszystkim świeże. Nie ma mowy o tym, aby restauracja gdańsk, serwowała mrożone warzywa, czy mięsa. Wszystkie składniki znajdujące się w kuchni muszą być świeże, dlatego restauracja gdańsk musi dbać o swoje kontakty z dostawcami. Często warzywa i owoce, a także przyprawy kupuje na giełdach lub targach, a mięso od regionalnych hodowców..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kuchnia francuska
Nick: