Dodany: 2011-08-05 08:53:28

 

Kto może otworzyć restauracjęPomysł na własny biznes ma dzisiaj prawie każdy. Nie każdy jednak go realizuje. Jeśli marzyliśmy kiedykolwiek o otwarciu takiego lokalu jak restauracja gdańsk powinniśmy dobrze się do tego przygotować.

 

Nie musimy być szefem kuchni by otworzyć jadłodajnię, musimy go w takim przypadku zatrudnić. Wiadomo, że na początku musimy założyć działalność gospodarczą, która to uprawni nas do tego byśmy mogli otworzyć lokal, taki jakim jest restauracja gdańsk. Do papierkowej roboty dochodzi jeszcze zgłoszenie do Urzędu Skarbowego, który będzie z nas ściągał podatki. By wszystko było zgodne z prawem, musimy kupić kasę fiskalną, którą potem zarejestrujemy.

 

Jeśli chcemy podawać alkohol, tak jak restauracja gdańsk, musimy uzyskać odpowiednią koncesję. Bez niej, robienie np. drinków będzie niezgodne z prawem, co grozi zamknięciem interesu. Kolejną ważną rzeczą jest uzyskanie zgody sanepidu, dzięki której powstanie kuchnia. Na sam koniec pomieszczenie sprawdza inspektor straży pożarnej. Lokal z dobrym jedzeniem, taki jak restauracja gdańsk, może więc otworzyć prawie każdy. Musimy tylko spełnić odpowiednie warunki.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kto może otworzyć restaurację
Nick: